Uztveriet sāpes nopietni!

No atkārtotām hroniskām sāpēm pasaulē cieš katrs 5. iedzīvotājs

Taču daudzi mēnešiem, pat gadiem ilgi nemeklē palīdzību pie atbilstoša speciālista.

Kas ir sāpes?   >> 

Konsultējieties ar ārstu!


Sāpes ir sarežģītas un tām var būt daudzi cēloņi. Tāpēc ir daudz dažādu sāpju ārstēšanas iespēju. Medikamentu izvēle ir atkarīga, piemēram, no sāpju veida. Daži pretsāpju līdzekļi ietekmē gan nociceptīvas sāpes (sāpes, kas rodas audu bojājuma dēļ), gan neiropātiskas sāpes (sāpes, ko rada slimība vai nervu sistēmas bojājumi), savukārt, citi medikamenti iedarbojas tikai uz neiropātiskām vai nociceptīvām sāpēm.

Ārsts izstrādās tieši Jums piemērotu sāpju ārstēšanas plānu. Atkarībā no Jūsu sāpju cēloņa, veida un intensitātes, tiks piemērota medikamentozā terapija un sniegti noderīgi padomi, kā mazināt stresu, uzlabot miega kvalitāti un ieteikti arī fiziskie vingrinājumi.

Lai neiropātisko sāpju ārstēšana būtu efektīva, ļoti svarīgi ir ievērot ārsta norādījumus.

Katram 10. iedzīvotājam tiek uzstādīta diagnoze: neiropātiskas sāpes

Hroniskas sāpes reti izzūd pašas no sevis. Noteikti konsultējieties ar ārstu!

Hronisku sāpju simptomi

Vai Jūs izjūtat šos simptomus?

Ja Jums ir aizdomas par neiropātisko sāpju esamību, sāpju tests Jums palīdzēs sagatavoties pilnvērtīgai sarunai ar ārstu.

Šis tests neaizstāj pilnvērtīgu veselības aprūpes speciālista konsultāciju.

Kā hroniskas sāpes var ietekmēt Jūsu dzīvi?

Papildus fiziskam diskomfortam, kas rodas, saskaroties ar hroniskām sāpēm, ir vēl vairākas noteiktas sekas: pilnībā mainās cilvēka ikdiena, jo nevar rīkoties tāpat kā iepriekš, un ir grūti pierast pie jaunajiem ierobežojumiem. Pārmaiņas ir jūtamas gan ārpus mājām, gan mājās, gan attiecībās ar draugiem un ģimenes locekļiem, gan darbā, kuru cilvēks, iespējams, izmisīgi cenšas saglabāt.

Ikdienas darbības, kas kādreiz bija pašsaprotamas un viegli paveicamas, tagad kļūst par izaicinājumiem: uzkopšana; ēdiena gatavošana; rotaļāšanās ar bērniem un mazbērniem; sporta nodarbības. Tas viss ir jādara pilnīgi jaunā veidā.

Simptomi Revised

Vai Jūs izjūtat šos simptomus?

Ja Jums ir aizdomas par neiropātisko sāpju esamību, sāpju tests Jums palīdzēs sagatavoties pilnvērtīgai sarunai ar ārstu.

Šis tests neaizstāj pilnvērtīgu veselības aprūpes speciālista konsultāciju.

Lai saņemtu personiska rakstura medicīniskus ieteikumus, konsultējieties ar veselības aprūpes speciālistu.